جلسه هماهنگی برگزاری مراسم شکست حصر سوسنگرد در فرمانداری  دشت آزادگان برگزار شد .

به گزارش روابط  عمومی  فرمانداری دشت آزادگان  : جلسه هماهنگی برگزاری حماسه شکست حصر سوسنگرد  با حضور فرماندار؛ فرماندهی سپاه ناحیه دشت آزادگان  و مسئولین ادارات برگزار شد.فرماندار شهرستان در این نشست در سخنانی اظهار داشت:  باید به گونه ای این  مراسمات توسط بنیاد ۲۶ آبان  اجرایی  شود که در خور شان شهرستان  و یاد آور از  خود گذشتگی و ایثار اهالی  غیور این منطقه و رزمندگان اسلام  باشد  .

فرماندار دشت آزادگان افزود: انتظار این است که مدیران و مسئولان حتما نسبت به این موضوع و برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم در شهرستان  با جدیت تلاش کنند  ودر راستای پاسداشت شهدایی که هرآنچه در دست داشتند در طبق اخلاص گذاشته تا این سرزمین از گزند دشمن در امان باشد ؛ در ترویج این فرهنگو در ادامه راه  یاد و خاطره شهدای عزیز هرچه داریم در طبق اخلاص گذاریم.

فرماندار  اضافه کرد: ایستادگی و مقاومت رزمندگان  و اهالی این منطقه در مقابل دشمنان بعثی مثال زدنیو دلاورمردان است و شهدای زیادی  در این نقطه از  کشور عزیزمان از جان خود گذشته و در  مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادگی  کردند.

در ادامه سرهنگ مهدی  طرفی فرماندهی سپاه ناحیه دشت آزادگان  نیز به تفصیل در رابطه با حماسه ۲۶ آبان و برگزاری این مراسم به ایراد سخنانی پرداخت.

فرمانده سپاه دشت آزادگان گفت : بحمد الله بنیاد ۲۶ آبان امسال مراسم ۲۶ آبان را در مدت ۱۰ روز (دهه  ۲۶ آبان )  با برنامه ها و سرفصل های گوناگون در شهرستان اجرا خواهد شد و ۱۱ کمیته شهرستانی  متولی  اجرای این برنامه ها  هستند که مشتمل بر ۳۶ برنامه که ۱۰  برنامه اصلی و ۲۶ برنامه جانبی می باشد که تلفیقی از ۲۶ آبان  و ۱۰ محرم می باشد که دهم محرم همان روزی است که سوسنگرد آزا د شد .

سرهنگ طرفی خاطر نشان کرد کمیته  های  متولی امر برنامه های بنیاد ۲۶  آبان شامل : کمیته ورزش  ، فرهنگی ، سازندگی ،  عشایر  ،  پشتیبانی، معنویت ، ایثارگران  و ….می باشند و برنامه های متنوعی ان شاء الله اجرا خواهد شد .

 

 

26